Рулонний газон

Виробництво Рулонного Газону

Готовий газон вирощується на спеціально підібраних піщаних полях протягом двох років. Для того, щоб отримати густе життєздатне трав'яне покриття насиченого зеленого кольору, застосовується комплексний підхід: підбір ґрунту особливого складу, внесення необхідних добрив, підбір суміші насіння трав найвищих кондицій, використання спеціальної техніки, а також суворе дотримання технологій.

Компанія є членом міжнародної асоціації виробників готового газону Turfgrass Producers International (TPI), штаб-квартира якої знаходиться далеко від Чикаго в США. Технологія виробництва газону починається зі складання сумішей насіння найкращих сортів газону, що відповідають кліматичним умовам України. Важливим також є ґрунтовий склад, на яких вирощуватиметься газон. Отримані дані дозволяють розробити оптимальну агротехнічну програму вирощування трави. Після посіву настає найвідповідальніший період - догляд, що вимагає щоденної копіткої праці. Полив, знищення бур'янів, внесення добрив, обстеження кожного квадратного метра, тепер газон готовий до пересадки. Важливий відповідальний етап полягає в тому, щоб швидко з мінімальним травмуванням зрізати і згорнути дернину в рулон - природний термос, що дозволяє в безпеці перевозити газон на великі відстані.

На наших полях працюють машини для зрізування стандартних рулонів (0,4х2м) та спеціальні машини для зрізування великих рулонів – (0,61х15-35м). Продуктивність такої техніки – близько одного гектара на день. На зрізання рулону довжиною 2 м і шириною 40 см йде кілька секунд, а на рулон довжиною до 35 метрів і шириною 61 см всього кілька хвилин. Традиційна технологія укладання газону з використанням готового газону передбачає ручне укладання стандартних рулонів розміром 0,4х2м. Технологія зрізання та подальшого механізованого укладання газонного полотна нестандартного розміру - (0,61х15-35 м). Ця технологія дозволяє без втрати якості свіжості газону укласти газон на футбольне поле за один-два дні.

Укладання

Якісне укладання та подальший догляд за газоном - гарантія збереження вкладених у створення газону коштів.

Крок 1. Заміри и замовлення.

За формулою розрахуйте кількість рулонів готового газону, потрібну для укладання на Вашій ділянці:

X(м²) x 1,25 + 1,25XY/100 = кількість рулонів


Де X – площа ділянки під газон; Y - %, що залежить від площі ділянки; 10% - при розрахунку кількості рулонів готового газону для укладання на ділянках складної конфігурації або не більше 5 соток; 5% – для ділянок площею понад 5 соток. Заплануйте доставку готового газону тільки після завершення підготовчої роботи на ділянці. Швидке укладання в день доставки - найважливіша умова здорового приживання газону.

Крок 2. Підготовка грунту.

Видаліть усі бур'яни, каміння, сміття. Заповніть усі поглиблення землею. Скопайте землю лопатою або мотокультиватором на глибину 10-15 см. Залежно від стану ґрунту внесіть мінеральні добрива, вапно, торф, компост та пісок. Дуже важливо, щоб рН ґрунту знаходився в межах 5,5-6,5. Ретельно розрівняйте граблями поверхню. Глибина родючого шару для газону повинна становити 8-10 см. Злегка ущільніть поверхню газонною ковзанкою. Це дозволить виявити заглиблення на ділянці, де потрібно додати землі. Рівень землі повинен виявитися на 2-3 см нижче за рівень тротуару або доріжки. Після укладання готового газону доріжки та газон будуть врівень. Для якнайшвидшого вкорінення газону та створення найбільш декоративного газону рекомендується перед укладанням використовувати спеціальне добрива.

Крок 3. Укладання готового газону.

Укладання газону необхідно починати негайно після доставки. Розгортайте рулони вздовж тротуару або доріжки по прямій лінії. Потім продовжуйте як цегляну кладку. Слід розуміти, що готовий газон – жива рослина. Зберігати його необхідно виключно в тіні і оббризкувати водою в жарку та суху погоду, доки він не укладений. Ідеально - якщо ви замовите, рівно стільки газону, скільки зможете укласти за один день. Чим менше часу пройде від зрізання газону на розпліднику до його повного укладання – тим краще. Краї рулонів повинні щільно прилягати один до одного, не накладаючись і не залишаючи проміжків. Якщо газон укладається на схил, розташовуйте його горизонтально. Обріжте нерівні краї гострим ножем чи лопатою. Після укладання готового газону прикотіть поверхню садовою ковзанкою, щоб забезпечити контакт газону з ґрунтом та видалення лишнього повітря. Якщо готовий газон занадто сухий, зволожте його перед укладанням. При укладанні в спеку необхідно освіжити грунт водою. У жарку погоду температура ґрунту може перевищувати 50 °C і при укладанні на такий ґрунт коренева система газону може отримати температурний шок.

Крок 4. Полив.

Якісний полив - запорука успіху та приживання газону. Полив можна розпочинати відразу після укладання перших рулонів готового газону. Вода має повністю проникнути крізь весь газон. Піднявши кут одного з рулонів у кількох різних місцях по всій ділянці, перевірте результат поливу. Не бійтеся надлишку вологи. Слідкуйте за тим, щоб полив був рівномірним по всій ділянці. Частіше поливайте ділянки газону, прилеглі до будівель, оскільки спека, що відбивається, сушить його. Якщо Ви не встигли укласти весь газон за один день, розгорніть рулони на землі на ніч, зволоживши газон водою. Зберігати газон у згорнутому вигляді забороняється!

Догляд за газоном

Протягом перших 2-3х тижнів уникайте активного використання нового газону. Це дозволить корінням зміцнитися у ґрунті та зберегти поверхню газону рівною.

1-й тиждень.

Полив щодня (раннього ранку чи ввечері). Дуже важливо контролювати вологість ґрунту під газоном. Для цього необхідно підняти край рулону - грунт під газоном має бути вологим. До кінця першого тижня на нижній поверхні газону мають з'явитися молоді коріння.


2-й тиждень.

Полив через 1 день.Стрижка: перше скошування проводиться поперек напряму укладання готового газону. Підживлення: якщо газон укладений у літню пору, то після 1-го скошування слід підгодувати газон добривами 3 кг на сотку.

3-й тиждень.

Полив 2 рази на тиждень. Стрижка: 2-е скошування газону проводьте під кутом до напрямку 1-го скошування.


4-й тиждень.

Газон повністю готовий до експлуатації. Щоб він радував своєю смарагдовою зеленню, необхідно виконати три основні операції з догляду за ним: полив, стрижка, підживлення.

 

Рулонний газон Експерт-Спорт

Для ФУТБОЛЬНИХ та ГОЛЬФ полів:

Професійний рулон:-Довжина 15-30 м.-ширина 0,6 м-коду.-вага 192-450 кг. Газон "Експерт – Спорт" призначений для покриття великих територій. На покриття одного футбольного поля(= 8000 м.кв.) йде 1-2 дні. Для укладання газону використовується спеціалізована техніка.Склад: 100% тонконіг луговий Premium Sod - Jacklin Seed (USA)Вік: 2 роки

 

Рулонний газон ПРЕМІУМ

Склад: 100% - тонконіг луговий Premium Sod - Jacklin Seed (USA)

Вік: 2 роки

Параметри рулону:- 0,8 кв.- Довжина 196 см. +/- 5%- ширина 41 див.- вага 17-23 кг.(залежить від вологості)

 

Рулонний газон УНІВЕРСАЛЬНИЙ

Склад: 80% - тонконіг луговий Jacklin Seed (USA)

20% - райграс багаторічний Jacklin Seed (USA)

Вік: 2 роки

Параметри рулону:– 0,75 кв.м.- Довжина 196 см. +/- 5%- ширина 41 див.- вага 17-23 кг. (залежить від вологості)